torek, 16. september 2014

Na kakšen način hitro zamenjati računalnik?

Pri menjavi računalnika, nam je poleg karakteristik zelo pomembno kako hitro bo vzpostavljeno stanje za njegovo uporabo. Več kot imamo dela z gonilnikov, namestitvijo programov in operacijskega sistema, daljše bo časovno obdobje, na ponovno vzpostavitev stanja računalniške opreme. Lahko tudi menjamo prenosnik za osebni računalnik,, namestimo drug OS, ...

Software prenosnika in Operacijski sistem


Računalnik, ki ste ga kupili, lahko ima inštaliran OS in driverje, kar skrajša dobo postavljanja novega prenosnika v delovno stanje. Če sami inštaliramo OS, moramo vedeti kje lahko se nam pojavi problem. Novejši OS imajo v svoji bazi več gonilnikov, zaznajo več opreme računalnika. .Vsaka naprava ima pripadajoč gonilnik. Vhodne enote računalnik večinoma zazna tudi, če driver ni originalen, ne delujoče pa bodo dodatne - specialne funkcije. Napačen gonilnik grafične kartice nam popači ali pomanjša, kar ima posledično nepreglednost na zaslonu, kadar pa rabimo povezavo s spletom, pa vam nedelujoč gonilnik mrežne kartice povzroči probleme. Podobno velja za vso strojno opremo.

Povezljivost zunanjih enot s prenosnikom


Kadar povezujemo zunanje enote , nam je zelo pomembno, da sam prepozna napravo, da jo brez dodatnih težav in opravkov uporabljamo. Pri prenosnih računalnikih, kateri se rabijo za različne naloge, je povezljivost ena pomembnejših stvari. Pri povezljivosti se pokaže vrednost novejšega OS in tudi samodejno prepoznavanje naprav . Na težave naletimo, ako so zunanje enote z našim OS nekompatibilne. Pri starejši računalniški opremi ni več driverjev in tudi podpore, kar namlahko prepreči povezovanje. Rešitev je več.. Ena izmed možnosti , ki obstaja je, da zaženemo uporabniški program , z katerim zunanjo enoto uporabljamo, štartamo v združljivostnem načinu starejšega sistema ali pa poženemo starejši sistem virtualno. Kadar pa imamo starejši OS, enota pa za delovanje potrebuje novejši sistem, pa imamo problem, ki je mnogo težje rešljiv.

Software , ki ga potrebujemo ?

Ne glede ali vzamemo prenosni računalnik, namizni oziroma tablični računalnik je priložena oziroma naložena osnovna programska oprema. Kadar imamo  podporo strokovnaka nam večino nastavitev, programov in datotek inštalirajo na drug računalnik. Ako imamo enak OS  se navadno klonira prejšnji disk, da se stanje kar minimalno spremeni. Ko imamo nov OS, pa je več prenašanja podatkov in tudi nastavitev in dela., se pa ponavadi inštalirajo vsi programi zaradi boljše uporabniške izkušnje in tudi večje varnosti.

Preden zmenjate računalnik "naredite backup"- shranite vaše podatke. Izvozite  gesla, maile, certifikate, napišite si seznam programov, katere uporabljate, shranite pomembne datoteke... ... To vam prišpara kar nekaj časa , ob namestitvi nove računalniške opreme.

Ni komentarjev:

Objavite komentar